Можна на Canon використовувати об’єктиви Zuiko?

One thought
 1. Gelneren [76.1 K] сказав:

  Загальне правило таке. Якщо робочий відрізок об’єктива більше робочого відрізка камери, то їх можна поєднати через перехідник. Якщо навпаки, то чи брати перехідник з компенсуючої лінзою, яка зіпсує якість зображення, або сточувати частина оправи об’єктива, що не завжди можливо, або розпрощатися з думкою використовувати його.

  Canon, підозрюю, мається на увазі сучасний Canon EF/EF-S. У цієї системи робочий відрізок дорівнює 44 мм. Є ще бездзеркалки Canon M з кріпленням EF-M, там робочий відрізок 18 мм, як у Sony NEX. Що, до речі, означає, що об’єктиви EF/EF-S можуть кріпитися на Canon M за допомогою перехідника.

  Що таке Zuiko? Це об’єктиви для Olympus.

  Олімпуси можуть бути виготовлені для системи 4/3, її робочий відрізок 38.67 мм, такі об’єктиви на зеркалку кенон не підуть, на бездзеркалку – легко). Для системи Micro 4/3 (позначаються M. Zuiko) робочий відрізок 20 мм, на дзеркалку не підуть, на бездзеркалку – можуть. Для системи Olympus OM (у маркуванні об’єктива будуть літери OM, хоча не факт), робочий відрізок 46 мм, можна присобачити і на кэноновскую дзеркалку, і на бездзеркалку.

  Ще бувають E. Zuiko, F. Zuiko і G. Zuiko під Olympus Pen F, Pen FT і Pen FV, хоча навряд чи вони вам попадуться. Їх робочий відрізок я так і не знайшов. Відомо, що вони призначалися для плівкових камер, давали полукадр, і їх змінив Olympus OM.

  Рекомендую знайти назву і модель, що цікавить вас об’єктива в базі сайту lens-club і точно з’ясувати, для якої системи він зроблений. Можливо, там же ви знайдете знімки, зроблені на такий об’єктив, і відгуки власників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *