Що ви знаєте про Феофана – Затворнике?

One thought
 1. HotMilk [19.3 K] сказав:

  Феофан-Самітник у миру його звали Георгій Васильович Говорів, народився 10 січня 1815 р. в Орловській губернії в родині священика. Закінчив Орловську Духовну Семінарію, потім і Київську Духовну Академію.

  У 1841 р. приинял чернецтво під ім’ям Феофан. Викладав у Санкт-Петербурзької Духовної Академії. У складі Російської Духовної Місії в 1847 році був направлений в Єрусалим, де відвідував святі місця, чернечі обителі, проводив бесіди зі старцями святої гори Афон, вивчав писання по стародавнім рукописам.

  Вивчив грецьку та французьку мову,а так само ознайомився з єврейським та арабською мовами. Але з початком Кримської війни був відкликаний до Росії, і в 1855 р. св. Феофан в викладає в СПДА, а потім у сані архімандрита стає ректором Олонецкой Духовної Семінарії. Потім — настоятелем посольської церкви в Константинополі.

  Святитель помер 6 січня 1894 р., на свято Хрещення Господнього. На обличчі його просяяла блаженна посмішка. Похований феофан-Самітник в Казанському соборі Вышенской пустелі.

  У 1988 р. був канонізований, як подвижник віри і благочестя, його праці вплинули на духовне відродження суспільства, які розглядатися як практичний посібник у справі християнського спасіння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *