Що таке “плинність” газу? Небезпечно це в побуті?

Відповідей: 2
 1. Сумний Роджер [102K] сказав:

  газів немає плинності. Параметр з такою назвою існує тільки у твердих (більш-менш твердих матеріалів – металів, смол, пластмас і т. п. Прикладом може служити обчная деревна смола чи вар.

  газів буває витік – зовсім інша річ. Витоком називається факт проникнення газу, укладеного в якийсь ізольований об’єм (це може бути посудину або трубопровід), в зовнішнє середовище. Або ж зворотний процес – попадання зовнішнього повітря всередину вакуумованого обсягу фактично теж продставляет собою витік.

  Причина витоку – різниця не тисків взагалі, а парціальних тисків газу всередині і поза цього обсягу. Навіть при рівності тисків, наприклад, тиску в газовій трубі і атмосферного тиску, витік все одно може мати місце як раз тому, що парціальний тиск метану в трубі перевищує таке ж зовні, в квартирі.

  Причин витоку може бути кілька. Перш за все це недосконалість та/або неидельность вентильних пристроїв – не так-то просто створити крантік, через який не пробереться молекула метану або, того паче, водню. Схожу проблему являють собою і стики – введення труби в резервуар або стик двох труб, якщо він, звичайно, не зварний. Друга причина – наскрізні тріщини в стінках. Третя – проникність стінок або їх пористість. Наприклад, гелій просочується крізь скло, тому для систем з надвисоким вакуумом вже не можна застосовувати скляні судини – парціальний тиск гелію в атмосфері становить приблизно 0,01 мм рт. ст., тобто вакууум краще цього в скляній посудині не отримати.

  Небезпека витоку в побуті пов’язана саме з тим, що в побуті застосовується метан – легкозаймистий і навіть вибухонебезпечний (у певній суміші з повітрям) газ. Якщо є витік – наприклад, через нещільно закритий кран або через пошкодження труб, – то концентрація метану може досягти порогу вибуху, до якого призведе найменша іскра. Погладити кішку, зняти пальто, навіть просто зачесатися – і привіт… Ще один витік в побуті – витік фреонів з холодильника. Це хоч і не викличе пожежі (фреони не горючі), але, оскільки вони помітно важче повітря, фреони концентруються біля підлоги. Так що знову ж таки якщо є кішка або влучна собачка, то вони можуть просто задихнутися.

 2. anbs [3.7 K] сказав:

  Плинність газів пояснюється тим,що гази переміщуються із зони високого тиску в зону з низьким тиском. Зокрема, повітря з велосипедного насоса закачується в шину, тому тиск всередині насоса більше, ніж в шині. Погодні умови залежать від потоків повітря в атмосфері Землі. Вітри виникають з-за нерівномірного нагрівання Сонцем земної поверхні та виникнення зон з більш високим і більш низьким атмосферним тиском.і т. д.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *