Початківці підприємці зможуть піти на податкові канікули?

Згідно з Федеральним законом від 29.12.2014 № 477-ФЗ “ПРО внесенні змін у частина другу Податкового кодексу Російської Федерації” початківці індивідуальні підприємці мають право застосовувати податкову ставку у розмірі 0 відсотків безперервно протягом двох податкових періодів.

One thought
 1. Алікса [14.3 K] сказав:

  Закон про податкові канікули прийнятий і набув чинності. Але радіти рано

  Виглядають положення закону досить апетитно. Хто ж відмовиться від такої радості — два роки не платити податки!

  Однак не все так гладко.

  По-перше, відноситься закон тільки до двох категорій підприємців — тим які використовують спрощену систему оподаткування, або патент. Враховуючи існуючі в цих системах обмеження, скористатися канікулами не зможуть підприємці зі значними доходами (більше 64 млн. руб. в рік) або залучають багато працівників (понад 100 осіб).

  По-друге, діючі підприємці пільг позбавлені спочатку. Навіть припинення діяльності і нова реєстрація не допоможуть — канікули чекають тільки для тих, хто реєструється вперше.

  В-третіх, канікули призначені не всім бізнесменам-початківцям. Право на них можуть отримати лише ті, хто збирається займатися наукою, соціальною сферою або виробництвом. Якщо підприємець обирає УСН, то він може вести паралельно та іншу діяльність, але перераховане вище повинно давати не менше 70 % виручки.


  Втім, зі всіма цими обмеженнями можна було б і погодитися. І навіть порадіти за малий бізнес і початківців підприємців, які отримують чимала підмога на початковому етапі бізнесу. Можна було б. Якби не одне велике АЛЕ.

  Перше: від сплати страхових внесків наших початківців ніхто звільняти не збирається. А ці виплати для підприємців чи не більше податкових.

  Друге і головне: закон лише дозволив податкові канікули, а не ввів їх. Ввести їх повинні регіони: краю, області, автономні республіки і міста федерального значення. Ввести самі — своїми, місцевими законами.

  Ті ж регіони повинні визначитися з обмеженнями по доходах і чисельності працівників (зменшити їх або диференціювати за видами діяльності) і встановити перелік конкретних видів діяльності. Причому зробити це владі регіонів потрібно протягом п’яти років — у період з 2015-ого по 2021-ий.

  На жаль, введення податкових канікул — це не обов’язок регіонів, а право. Захочуть депутати в суб’єктах — і канікули будуть, не захочуть — на жаль, ніхто не змусить.

  А на початок лютого податкові канікули почалися тільки в одному регіоні — в Челябінській області. Тут депутати ухвалили відповідний закон відразу в трьох читаннях і він почав діяти вже з січня 2015 року.

  Стурбовані підтримкою малого бізнесу і в Ханти-Мансійську. Тут закон дійшов до стадії громадського обговорення.

  А ось про інших регіональних канікулах поки що не чутно…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *