Які правила гри Американський футбол? І в чому її сенс?

One thought
 1. Krass [42.9 K] сказав:

  Зміст – занести м’яч у залікову зону суперника (тачдаун = 6 очок) кидком-пасом або виносом, напролом через захист супротивника. Або забити його з ноги (філд-гол = 3 очки) у верхню частину Н-подібних воріт.

  На полі – дві команди по 11 чоловік.

  Одна команда – захисту, її завдання не дати отримати очки команді нападу. Команда ж нападу отримує 4 спроби, щоб перемістити м’яч на 10 ярдів вперед по полю (1 ярд = 0,9 м). Якщо це вдається, команда отримує нові 4 спроби. В іншому випадку м’яч передається противнику. І на полі вже виходить його команда нападу.

  тобто в ам. футбол вузька спеціалізація: є гравці нападу і гравці захисту. І є гравці спец. команд, які розігрують початкове положення точки атаки на початку матчу та після отримання очок.

  Ключовий гравець атаки – квотербека, “головний мозок” команди. Перед початком розіграшу атаки він повідомляє всій команді умовним шифром, яку комбінацію будуть розігрувати І, отримавши м’яч від центрового, він протягом частки секунди вибирає гравця, якому кине пас, або передасть м’яч для виносу. Або сам понесе м’яч .

  Звичайно, якщо протягом трьох розіграшів заповітні 10 ярдів пройти не вдається, а до воріт супротивника далеко, щоб пробити філд-гол, гравець-пантер пробиввает 4-му розіграшем удар “пант”, тобто передає м’яч для нападенния противнику, але намагається пробити так, щоб м’яч упав як можна далі на половині суперника – саме звідти почнеться атака вже протилежної команди.

  Під час атаки м’яч можна спробувати перехопити у суперника або підібрати , якщо атакуючий гравець впустив його(“фамбл”).Тоді атака переходить до защищающимся.

  Часто гравці першої лінії команди захисту активно йдуть вперед, проривають захист квотербека і валять його на землю, зриваючи спробу атаки нападу.

  Відіграють 4 чверті за 15 хвилин чистого часу. З-за численних зупинок часу матч реально триває 2,5 -3 години.

  Ось, якщо коротко сенс гри.

  насправді ам. футбол – дуже складна в технічному сенсі гра, існують сотні тонкощів суддівства, часто гра зупиняється для відео-перегляду спірного моменту орбитрами. І проф. футбол NFL має свої особливості на відміну від студентського футболу, який більш спрощений і менш травмвтичен.

  Тому для більш повного ознайомлення з правилами ам. футболу можна перейти сюди.

  текст при наведенні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *