Як “косили” від армії в СРСР?

Що робили молоді люди щоб не служити в армії ?

Відповідей: 9
 1. Афанасий44 сказав:

  Для того, щоб “відкосити” від армійської служби, як і за часів Радянського Союзу, так і зараз, основним способом є отримання медичного діагнозу за певного захворювання.

  Список таких захворювань існує, його легко можна знайти в мережі.

  Наші старші хлопчики – близнюки були влаштовані в суворовське училище в Ленінграді, але його при Єльцині закрили, перевели їх ближче до будинку, в Тольяттинское училище, там теж виявилися не потрібні.

  Тоді дружина сказала, раз Батьківщині не потрібні мої сини – офіцери, то і рядовими вони служити не будуть. Навчила їх як кров’яний тиск за своїм бажанням піднімати. Комісія, так верхнє тиск під 200. У військкоматі як не пнулися, нічого їм не допомогло. Навіть ув’язнення від головного терапевта області було – “гіпертонічна хвороба”. Якої насправді немає і не було.

  вона знає Секрет, ще в молодості, коли вона була медсестричка у старого лікаря – єврея, він їй розповів. Згодилося.

  А сам я чесно відслужив 2 роки. Був фельдшером і все косильщики проходили через мене. Налякавши служби більшість косили під зассых (нічне нетримання сечі). Деяким це вдалося, але майже всіх тоді після обстеження в корпусному медичному госпіталі повернули частину дослужувати.

 2. Андрєєва Ольга сказав:

  Я погано пам’ятаю цей момент, бо, як не цікавилася тоді цим питанням. Запитала зараз у чоловіка. Він служив строкову якраз за часів СРСР, тому, що він у мене 1970 року народження. Каже, що тоді таке було не поширене. І він не пам’ятає, щоб хтось там косив. Бо вважалося нормальним служити. Скрізь на роботу приймали тільки “осіб, що відслужили у лавах СА”. В іншому випадку на людину дивилися як не на повноцінного. І таких думок, як “відкосити” ні в кого не виникало. Навіть терміна такого не було. Не служили ті, хто йшов у Вузи. Наприклад в педагогічний. Їх в армію не брали, але у Вузі була військова кафедра. Це не служба. І поступити до ВУЗУ був цілком легальний спосіб не йти служити строкову.

 3. Сергій-Ідіот [30.6 K] сказав:

  Подібне в наш час не практикувався.

  У нас було за “честь” служити у лавах Радянської Армії.

  Навпаки, всіма правдами і неправдами намагалися приховувати від комісії свої хвороби і життєво-сімейні проблеми.

  Тому що … того, хто не служив у лавах Збройних Сил Радянської Армії, вважали людьми ка б “низького сорту”.

  Навіть “комиссованные” по хворобі з лав Збройних Сил з позначкою “не придатний до військової служби в мирний час. Придатний до нестроевой службі у воєнний час” не аффишировали свій “послужний вада”.

  Ось так!

  Сам я проходив службу в 1980-82 роках

  • в Збройних Силах Радянської Армії (Київському Червонопрапорному військовому окрузі) в 25-ої гвардійської стрілецької Синельниковско-Будапештської Червонопрапорної орденів Суворова і Богдана Хмельницького дивізії імені Василя Івановича Чапаєва артдивизион 326 полку (в Лубнах Полтавської області). А нині після вчинення ка б розпаду СРСР на початку 90-х років ХХ століття) дивізію розформували.

 4. Гірський ньюф [14.3 K] сказав:

  Варіантів було два – перше це фиктовный шлюб з жінкою,яка має двох дітей.

  Другий ні за яких обставин не брати і не розписуватися за повістки з вимогами з’явитися у військкомат. Згідно з законами радянського періоду – якщо ви письмово не поддвердили факт вручення повістки, сам факт її існування викликає сумніви. Предствітелю військкомату можна не відкривати двері і не впускати в свою квартиру.

  Ще один хороший варіант був це робота,пов’язана з тривалими відрядженнями. Але тут треба мати певну професію.

  Все це дрібниці – питання в іншому – що це за армія, що це за служба, від якої правдами і не правдами намагалися ухилитися?

 5. УРАЛОЧКА74 [46.9 K] сказав:

  Наскільки я знаю, найпростіший і реально здійсненний спосіб відкосити від армії – це отримати діагноз ЕНУРЕЗ.

  З таким діагнозом раніше не брали в армиию – не знаю, як зараз, тому що закони у нас міняються щороку.

  У мене знайомий 1972 року народження не служив в армії.

  Я запитала “Чому?”- він відповів “закосив”, як раз за енурезу.

  Я взагалі не розумію таких “косильшиков”.

  На що тільки люди не підуть, щоб не віддавати борг Батьківщині.

  Навіть будуть ходити під себе.

  А що там говорити. Там вся сімейка така.

  Батько мого знайомого, щоб не сісти у в’язницю прикинувся божевільним.

  Коли приїхала міліція до нього додому, він сидів у ванній і ловив рибу.

 6. Stomp [60.5 K] сказав:

  Хитрощів було не мало, симулювали яку-небудь хворобу, робили документи про сімейний стан, влаштовувалися на роботу або навчання, звідки в армію не брали, а бувало тупо не були у військкомат роками. Але найбільше здивував розповідь одного солдата, правда це чи ні не перевіриш, але подібні байки були.

  Значиться закликали одного хлопця в армію і в першу ж ніч у казармі він скочив посеред сну, прокукурікав три рази і знову заснув. Вранці його питають, чого мовляв таке приснилося, що ти посеред ночі кукурікав, а він відповідає, що нічого не пам’ятає.

  На другу ніч це повторилося і на третю, четверту, п’яту, і так кожну ніч: хлопець посеред ночі прокидався, кукурікав і засипав далі, на ранок нічого не пам’ятає.

  Незабаром офіцерам це порядком набридло, як з цією справою служити, порушується сон солдатів, а це майже підрив оборони країни. Направили його до відповідних лікарів, ті його вздовж і впоперек прослухали, оглянули, але нічого не знайшли, а хлопець кожну ніч кукурікає.

  Терпіли, терпіли його витівки, та все ж вирішили комиссовать за станом здоров’я. Щоб він дістався додому без пригод з ним поїхав супроводжуючий прапорщик. І ось вони їдуть в поїзді, хлопець спить, скоро світанок, але не кукурікає. Прапорщик розбудив його і питає, чому він не кукурікає, а хлопець відповідає: “я своє вже откукарекал”.

 7. Lenka2014 [10.2 K] сказав:

  Ще один спосіб, як би “закосити” від служби в армії, за часів СРСР, був наступним: студентам інститутів культури або інших навчальних закладів, пов’язаних з мистецтвом, театральних училищ і т. д. “допомагали” “проходити строкову службу” у підвідомчих міністерству оборони установах, таких як театр Радянської армії,в даний час театр Російської армії (ЦАТРА) або в ансамблі пісні і танцю МВО (Московського військового округу). Багато відомі актори “проходили строкову службу” саме на сцені цих установ, природно,що умови такої служби були набагато м’якше.

 8. Alinara [148K] сказав:

  В основному намагалися знайти медичну причину: виразкова хвороба, психічні захворювання, бронхіальна астма, вообщем був цілий перелік хвороб і станів. Деякі встигали завести двох дітей, деякі часто змінювали місце проживання і ховалися від військкомату до 27-ми років. Був час, коли з органів міліції не призивали в армію, з деяких напіввійськових навчальних закладів, наприклад з морехідного училища, так намагалися вчинити саме такі.

 9. дамкан [9.5 K] сказав:

  В СРСР косити від армії було не прийнято. Більш того, повноцінним чоловік в СРСР негласно вважався тільки після служби в армії. Так і жіноча стать виявляв великий інтерес до відслужили. Відкосити від армії в СРСР було можна одним шляхом, причому офіційно-це вступити до вузу, має військову кафедру. У цьому випадку, після проходження двомісячних зборів присвоювалося звання-лейтенант запасу відповідного роду військ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *